Безпека супергероїв: поради для дітей Благодійного Фонду «МАМА плюс Я» від рятувальниці Альони Нестеренко

Безпека супергероїв: поради для дітей Благодійного Фонду «МАМА плюс Я» від рятувальниці Альони Нестеренко

01.04.2020

 

 

Кожного дня дитина може наразити себе на небезпеку від незнань елементарних правил поведінки. У період карантину – небезпека посилюється. Аби допомогти батькам, прийомним батькам та вихователям убезпечити дітей, ми поспілкувались із головною спеціалісткою сектору зв`язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області Альоною Нестеренко.

Час подбати про безпеку! Покажіть дітям, адже рятувальниця запрошує до справжньої гри!  

  «Я пропоную тобі пограти у суперлюдину, яка рятує світ. Ба більше - ти сам станеш справжнім супергероєм. Як і годиться кожному рятівникові світу, він не тільки має прекрасну фізичну форму і вчасно реагує на усі виклики, які кидає сучасне життя, а і запобігає виникненню катастроф.

Звісно, що для цього суперлюдина знає усі правила безпеки життєдіяльності. Це дуже просто, повір.

Ці правила будуть для тебе особливо корисними. Адже небезпека може чатувати скрізь: вдома, на вулиці, навіть - за комп’ютером. І твоє завдання - не розгубитися і правильно реагувати на неї.

 

Мені вдалося поспілкуватися із супергероєм зі Служби порятунку «101», який, навіть під час карантину, мужньо стоїть на варті безпеки українців. Він поділився зі мною основними секретами безпеки життєдіяльності, які я розповім тобі і ти також станеш суперлюдиною. Розмова серйозна, тому слухай дуже уважно.

 

Тож, вперед! Сьогодні ми повторимо з тобою основи безпечної поведінки вдома.

 

Сірники і запальнички - це не іграшки, а серйозна небезпека у дитячих руках. Будь обережним і не дозволяй собі зверхнє ставлення до них.

Ти любиш грати у комп‘ютерні ігри та користуєшся іншими гаджетами. Я також. Я знаю, коли одночасно багато електропристроїв увімкнені у мережу - це перенавантажуває її. Може виникнути пожежа, а ми не повинні цього допустити. Слідкуй пильно за цим!

Одного разу, я писав черговий план порятунку і мій ноутбук, підключений до електромережі почав іскритися і в лічені секунди загорівся. Я висипав на нього пісок. Категорично заборонено використовувати воду чи інші рідини, якщо горить електричний пристрій. Тепер і ти знаєш про це.

Давай повторимо номери екстрених служб: 101 - Служба порятунку (телефонувати, коли пожежа, розбив термометр, знайшов підозрілий предмет, побачив як тоне людина) 102 - поліція (якщо в твою домівку хочуть потрапити незнайомці, ти став свідком порушення прав іншої людини, побачив як кривдять тварин тощо) 103 - Швидка медична допомога (коли ти став свідком, що людина втратила свідомість, стала жертвою транспортної пригоди; ти погано себе почуваєш: висока температура, нудота, гострий головний біль) 104 - газова служба (якщо ти відчув запах газу, попри те, що газова плита не працює )

Супергерої також готують їжу. Попроси батьків навчити тебе користуватися правильно електричною чи газовою плитою. Переконайся, що відчуваєш себе впевнено, коли готуєш сам. Доки не склав батькам іспит з приготування супергеройського обіду, то користуватися плитою - зась.

Ліки - тільки для тих, кому зле. Пам‘ятай - це не іграшки, тому чіпати, тим паче - їсти їх категорично заборонено.

Пересторога - головна якість супергероя. Якщо ти не чекаєш гостей, не слід відчиняти двері в оселю. Якщо до тебе наполегливо намагаються увірватися - зателефонуй батькам і в поліцію за номером 102.

Якщо ти мешкаєш у багатоквартирному будинку на поверсі вище, ніж другий - не слід виходити на балкон, коли вдома немає дорослих. Адже, двері можуть зачинитися і ти опинишся у пастці. Не наражай себе на небезпеку. Є лише одне виключення з цього правила, про яке ти прочитаєш нижче.

У разі, коли ти зрозумів, що виникла пожежа і оселя наповнюється димом, ти повинен мобілізувати усі свої супергеройські навички. По-перше: без паніки. Не можна ховатися - треба діяти, жени страх від себе. По-друге: треба спуститися на підлогу, бо дим - наш головний ворог після вогню, ти повинен захистити себе. Постарайся намочити хустку чи рушник і захистити органи дихання - закрити ніс та рот. Оцінивши ситуацію і ймовірне місце виникнення пожежі, просувайся до виходу, одночасно з цим - повідом телефоном батьків та рятувальників за номером 101. Намагайся покинути осередок небезпеки, виходь з квартири і біжи униз. Твоє життя найцінніше

Якщо ти зрозумів, що пожежа виникла не у твоїй оселі, а зовні, і дим починає повільно проникати в домівку: намочи водою простирадла та намагайся заткнути їми усі дверні отвори і щілини. Цей випадок - те виключення про, яке я попереджав раніше. Вийди на балкон та чимдуж клич на допомогу. Одночасно з цим повідом про подію за номером 101, зателефонуй батькам. Чекай на допомогу !

Я сподіваюся, що цей простий алгоритм  допоможе тобі запобігти лиху, супергерою. Будь пильним та обачним. І пам‘ятай, що твоє відповідальне ставлення до безпеки - запорука щасливого майбутнього без надзвичайних подій!»