Skip to main content

Koza Dereza Manufacture вже 15 років створює одяг з елементами ручного шиття, досліджує регіональні орнаменти й відтворює забуті техніки оздоби.

Творчим поштовхом до крайньої колекції стали карпатські мотиви. Саме на пазушках верховинських сорочок використовували парне зображення тварин і птахів. Ці давні тотеми оберігали власника й заразом  показували ким він є.

Винятковими є орнаменти з вовком. Майстри обрали саме його, бо хижак був тотемним зображенням воїнів. За народним повір’ям, на вовків перетворювалися козаки-характерники й до того це образ, який міцно приріс до непереможного кошового Сірка.

Одяг створили з натурального льону, який має щільне фактурне плетення. Тканина максимально схожа на домоткане полотно, з якого століття тому робили вишивані сорочки.

Майстрині декорували одяг вовняною ниткою за традицією оздоби західних регіонів України. Для символізму обрали сірі нитки, щоб увиразнити «вовчий» орнамент та червоні як архетип крові й життя.

“Карпатські звірі”— колекція, викохана у місцевих легендах, казках й чарунках пралісу. Цей одяг для відважних серцем і тих, хто прагне вертати до глибин свого коріння. Ти серед них?!

 

*Багато років Koza Dereza Manufacture плекає українську культуру у крафтярстві. Майстерня з Тернополя поєднує автентику та сучасність, а команда щиро залюблена у свою роботу.

Щорічно Koza Dereza запрошують на виставки до Франції, Німеччини, Великобританії, США та Японії, зокрема на Maison&Objet (Париж), Top Drawer (Лондон), «Atlanta fair» (США), «Giftex» (Японія). 5 років поспіль вироби майстерні обирають у франкфуртську тренд-зону «Christmas word».

Koza Dereza стала амбассадором українського стилю у світі декору, бо про Україну промовляє мистецтвом. Для команди важливо дбати про якість, безпечність та екологічність виробів, аби їх колекціонували й передавали у спадок.