Skip to main content

Мета міжнародного благодійного Форуму «Mothers for Ukraine» – допомогти дітям, які залишаються в Україні та нагадати світу про всіх українських дітей, у яких війна відібрала дитинство.

Про проблеми з якими стикаються українські діти Фонд знає і дізнається щодня. Хтось вже більше року не може повернути психічне здоров’я дитини, бо їм довелось виїзжати з під окупації. Хтось втратив все матеріальне: будинок, речі, улюблені іграшки. Знаєте, про що просить нас мама з Донецької області? Надіслати м’яку іграшку малій. «Підійде і та, якою вже користувались. Просто вона хоче когось обіймати м`якого уві сні. Щоб не боятися. А її іграшок вже немає. Там медведик залишився під завалами».

Є проблема і у дітей, родини яких, через війну опинились на межі бідності. Так, вони не переселенці, їм не довелось покинути дім. Але залишились без роботи, без грошей. Багатодітна мама з Одеської області: «Якщо можна надіслати моїм дітям солодощі – то я буду вам дуже вдячна. Кашу я і сама їм купую, бо маю щось готувати. А солодкого вони же з початку війни не бачили».

Нещодавно ми відкрили прийом заявок для родин, де виховуються діти з інвалідністю. 500 заявок від 500 родин ми зібрали за менше ніж одну годину. Уявляєте? Їм всім потрібна допомога. Бо на підгузки та пелюшки навіть не вистачає…

Мама з донькою (переселенка з Генічеську) забирала з Фонду подушки, ковдри і заплакала. Мала каже «вже кілька тижнів ми спимо з куртками». Це як? «Скручуємо їх під голову і спимо. Незручно трохи».

Вагітній дівчині, що ось-ось народжувати Фонд віддає дитячий манеж, візочок, пляшечки, підгузки та інше різне, а вона тихо каже, ніби виправдовуючись: «ми ж все це вже купували. У нас все було, правда. Купили завчасно. Бо так чекали появи… а тепер будинку немає. І візочка немає. Але ж були…».

Є можливість видати свіженького хліба стільки, скільки потрібно. Мама чотирьох: «а можна три? – та можна і п`ять! – справді? Чудово! Яке щастя, я ж і сухарі зробити зможу на потім».

Родинам, які взяли під опіку дітей-сиріт необхідні гаджети для навчання. «Школа закрита, їх у мене семеро, а планшет тільки один. Ну ще телефон мій. Так і навчаються. Один урок одні. Потім інші. Але ж не хочеться, щоб війна відібрала у них змогу стати освіченими».

З такими історіями Фонд стикається щодня. Наші діти страждають щодня. Матеріальний та психологічний стан дітей наразі дуже важкий.

Тож, Форум «Mothers for Ukraine» ми проводимо, аби зібрати кошти на проєкт Фонду з адресної допомоги дітям, які постраждали від війни.

Необхідна сума аби зараз допомогти 500 родинам України, які виховують дітей з інвалідністю та опинились на межі бідності – 50 000 євро.

Також, ми проводимо цей Форум для того, аби провести Літні Фестивалі для дітей-переселенців у різних містах України. Такі заходи допоможуть стабілізувати їх емоційний стан та знизити тривожність.

Так, Фонд, проводячи заходи (обовязково в укриттях та бомбосховищах) зрозумів їх значущість на сьогодні. Діти-переселенці травмовані, їм необхідне спілкування, допомога та підтримка. Навіть, після року війни – ми маємо боротися за щастя наших дітей. Маємо на меті провести 6 таких заходів у 6 містах країни (для 600 дітей).

Орієнтовна сума для цього – 23 000 євро.