Загальновідомо, що війна дуже шкодить психологічному стану дітей, але не всі знають, що фактично кожна дитина потребує психологічної допомоги.
Про необхідність психологічної допомоги більшості наших дітей свідчать результати опитування, яке було проведено дослідницькою компанією Gradus Research.
За їхніми даними, 75% від усіх батьків, які взяли участь в опитуванні, стверджують, що їхні діти демонструють ті чи інші ознаки психотравматизації.
Пропонуємо вам прямо зараз дізнатися як саме війна впливає на дітей.
Найбільш розповсюдженою ознакою “емоційних гойдалок” є швидке та безпричинне коливання настрою від гарного до поганого. Він спостерігається у 45% дітей. На другому місці – підвищений рівень тривожності – у 41% дітей.
Війна впливає на фізіологічні потреби дітей, за словами батьків:
- 29% дітей мають порушення сну;
- 10% страждають від нічних кошмарів.
- 20% дітей мають поганий апетит.
Травматичні події війни мають свої наслідки для сприйняття світу та комунікації:
- 20% дітей часто згадують та обговорюють пережиті та побачені події;
- 7% дітей відіграють побачене і пережите у формі гри;
- у 13% дітей зменшилося або взагалі припинилося бажання спілкуватися з іншими людьми.
Після початку війни:
- 16% дітей страждають на порушення пам’яті, уваги та здатності навчатися;
- 13% проявляють спалахи агресії;
- 6% переживають панічні атаки;
- а в 3% дітей проявляється саморуйнівна поведінка, тобто в них з’явилися шкідливі звички, вони цілеспрямовано завдають собі ушкоджень).
Робота з психологом є дуже важливою, адже це допоможе вашій дитині та попередить ще більші негативні наслідки війни. А позбавлятися цих наслідків через декілька років буде набагато важче. Війна залишає важкий слід у наших душах, але ми спільно маємо мінімізувати її негативний вплив на дитину.
Більше інформації ви зможете знайти за посиланням https://eo.gov.ua/ukrainski-dity-potrebuiut-psykholohichnoi-dopomohy/2022/05/10/