Skip to main content

Міністерство цифрової трансформації України анонсувало спрощення подачі заяви реєстрації кандидатом на усиновлення. Відтепер її можна подати онлайн і безкоштовно на порталі Дія.

“Усиновлення дитини завжди було непростим і тривало до кількох років. Батькам необхідно було збирати стоси довідок, оббігати десятки установ, відстоювати черги та витрачати купу часу та грошей. Ми прагнемо змінити це, щоб всі бюрократичні етапи звести до кількох кліків онлайн та прибрати корупцію”

Один з перших кроків до усиновлення — подання заяви, щоб зареєструватися у кандидати. Раніше ця послуга була доступною тільки офлайн — зараз подати заяву можна онлайн за 30 хвилин, безоплатно, без черг та абсолютно прозоро.

Заповнити заяву можна за посиланням (https://diia.gov.ua/services/usinovlennya-reyestraciya-kandidatom).

Співробітники служби у справах дітей перевірять заяву і завітають до вас додому, щоб переконатися, чи можна там жити дитині. Якщо все добре — усиновлювачів очікує подальша реєстрація на статус кандидата.

Відтепер процес усиновлення стане трохи простішим і менш бюрократизованим. Все для того, щоб якнайбільше дітей-сиріт знайшли люблячі родини в такий нелегкий час.