Skip to main content

Не Фіксиками та Смішариками єдиними! Сьогодні діти все більше співають українські пісні, то чом би не подивитися мультсеріали українського виробництва?

Сміливий їжачок та команда фонду “МАМА плюс Я” обрали 3 українських анімаційних серіали, які зацікавлять дітей, познайомлять з нашою культурою та навчать корисному!

1. Пригоди Котигорошка та його друзів

“Пригоди Котигорошка та його друзів” — український анімаційний чотирьохсерійний мультсеріал 2014 року режисера Ярослава Руденко-Шведова.

Сюжет: Серіал оповідає про славного героя народної казки, який разом зі своїми вірними товаришами подорожує світом, постійно потрапляючи у всілякі забавні халепи. Браву компанію богатирів чекає безліч авантюр і зустрічей з колоритними персонажами, серед яких лісовик, малюк-велетень, чорти та інші герої казок. Чи зможуть впоратися друзі з хитрими і, найчастіше, дуже могутніми пройдисвітами?

Всі серії можна подивитися в YouTube:

2. Козаки. Футбол та Козаки. Навколо світу

“Козаки. Футбол” та “Козаки. Навколо світу” — це українські анімаційні телесеріали, зняті Мариною Медвідь у 2016 та 2018 роках на основі персонажів серії короткометражних анімаційних фільмів Володимира Дахно “Козаки”. “Козаки. Футбол” складається з 26 серій, “Козаки. Навколо світу” — з трьох.

Цікавий факт! Усі кадри (в одній секунді — 25 кадрів) намалював від руки художник оригінальної серії короткометражних анімаційних фільмів про козаків Едуард Кірич, які потім співробітники студії Baraban оцифрували й анімували, а також зробили контури і розфарбування.

Переглянути мультсеріал можна на Youtube:

Також можна подивитися оригінальну серію мультфільмів, які створювались ще в 60-70-х роках минулого століття!

3. Лис Микита

«Лис Микита» — перший український багатосерійний анімаційний серіал знятий після здобуття Україною незалежності. Серіал знято за мотивами сатиричної поеми-казки відомого українського письменника Івана Франка «Лис Микита».

У серіалі розповідається про пригоди хитрого та розумного Лиса Микити. Про цікаві витівки, які він завдає іншим звірятам та як виплутується зі всіляких ситуацій. У сюжеті мультфільму легко побачити аналогії із сучасним українським життям, зокрема щодо взаємин у владному середовищі, що робить цей анімаційний серіал цікавим не лише для дитячої аудиторії.

Всі серії Лиса Микити також можна подивитися на YouTube:

Прищеплюйте дітям любов та інтерес до українського, плекайте нашу культуру та насолоджуйтесь українськими мультфільмами!

А Сміливий їжачок розповідає свої історії на сторінках власної книжки. Для замовлення пишіть сюди