Skip to main content

«Мені дуже болить те, що відбувається зараз з моєю країною. Я вірю у ЗСУ і буду усіма силами продовжувати допомагати захисникам боронити Україну» – такими “дорослими” словами говорить 10-річний Максим з Бердянська.

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії та подальшої окупації рідного міста був вимушений разом з мамою Оксаною евакуюватися з Бердянську до Запоріжжя.

Залишатися у рідній домівці з кожним днем ставало усе небезпечніше, адже через відкриту проукраїнську позицію, родину почали переслідувати окупанти.

Максим має порушення аутистичного спектру, тому часом здійснювати контроль за його поведінкою і висловлюваннями у соціумі проти нових порядків у Бердянську, було дуже складно.

Після чергового інциденту, коли хлопчик побажав смерті російським окупантам, які курсували містом, мама зрозуміла – потрібно негайно виїжджати.

Під контролем лікарів, у стані медикаментозного сну, аби не спровокувати дитячу агресію на ворожих блок-постах, яка б вартувала родині Бровченко життя, Максимко з мамою дісталися у Запоріжжя.

Попри аутизм хлопчик має широке коло захоплень та уподобань. 3 роки тому Максимко знайшов себе у мистецтві. У творчому доробку Максима Бровченка понад 100 робіт, частина з яких зараз перебуває у Києві, а переважна більшість – на окупованій Батьківщині.

Зараз картини юного митця присвячені війні, а найщиріша мрія – перемога України. Незважаючи на свій вік, він цілком усвідомлено розуміє недитячу глибину усіх труднощів, з якими щохвилини стикаються наші захисники. Тому вирішив твердо – допомагати Україні своїм талантом. Так, юний художник продав свою картину за 10000 гривень, а зароблені кошти перерахував військовим.

Назвав свій твір Максимко «Після війни» – на тлі жовто-блакитного українського неба зображений Нептун на узбережжі Азовського моря, а під ногами – знищені російські окупанти.

До війни хлопчик захоплювався космосом, годинами спостерігаючи за зоряним небом і мріючи про власний телескоп. 

Проте він має ще одну мрію – фотоапарат Canon, завдяки якому він зможе фіксувати унікальні кадри.

Вартість здійснення мрії особливого хлопчика – 12 899 гривень.

Картка Приватбанка: 5363542012181138

PAYPAL: fundmomplusme@gmail.com